Policjanci z Leszna zatrzymali sprawców rozboju na mieszkańcu Leszna. Pokrzywdzony został uderzany w głowę, przewrócił się, a następnie stracił ponad 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionych pieniędzy, które już trafiły do właściciela. Sprawcom grozi do 12 lat więzienia.

11 lutego br. w nocy 41-letni mieszkaniec Leszna został zaczepiony w centrum miasta przez przechodzących obok niego mężczyzn. 41-latek poszedł za mężczyznami. W pewnym momencie został zaatakowany przez krewkich przechodniów. Pokrzywdzony został uderzony w twarz, a kiedy się przewrócił, sprawcy skradli mu z kieszeni portfel z zawartością ponad 10 tysięcy złotych, po czym uciekli.

Pokrzywdzony o całym zdarzeniu powiadomił Policję, przekazując jednocześnie rysopis sprawców. Dyżurny leszczyńskiej Policji natychmiast wysłał w centrum Leszna policyjne patrole w poszukiwaniu napastników. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Jeden z nich na widok policjantów zaczął uciekać. Jednak mundurowi udaremnili jego ucieczkę, zatrzymując trzy osoby.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po wyjaśnieniu sprawy dwóch z nich usłyszało zarzut dokonania rozboju na 41-latku. Byli to bracia w wieku 23 i 28 lat, mieszkańcy Leszna. Znani leszczyńskiej Policji. W chwili zatrzymania jeden z nich posiadał przy sobie całość skradzionych pokrzywdzonemu pieniędzy. Odzyskane przez policjantów mienie zostało już zwrócone pokrzywdzonemu. Za dokonanie rozboju braciom grozi do 12 lat więzienia.

 

Monika Żymełka


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.