Przez 5 dni minionego tygodnia trwały policyjne działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. W tym czasie policjanci drogówki szczególną uwagę zwracali na jazdę z dozwoloną prędkością. Jak się okazuje nie wszyscy kierujący jeżdżą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Poniżej przestawiamy wyniki akcji.

W okresie od 11 do 15 lutego br. leszczyńscy policjanci brali udział w działaniach prowadzonych na terenie całej Wielkopolski pod nazwą „Prędkość - Zero Tolerancji”. Prędkość jest ciągle jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych, stąd potrzeba organizowania tego typu akcji. Funkcjonariusze podczas takich działań nie są tolerancyjni dla kierowców jadących z nadmierną prędkością.

W trakcie 5 dni policjanci skontrolowali 325 pojazdów. Podczas tych kontroli 177 kierowców zdecydowało się jechać z nadmierną prędkością, natomiast 91 osób popełniło inne wykroczenia, w tym poruszali się pojazdami o niewłaściwym stanie technicznym, kierowali rozmawiając przez telefon komórkowy lub nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

W minionym tygodniu trzech kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości o ponad 50km/h. Dodatkowo mundurowi zatrzymali 20 dowodów rejestracyjnych pojazdów za ujawnione nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów.

W trakcie prowadzonych działań policjanci sprawdzili także stan trzeźwości 280 kierowców. Żadna osoba nie zdecydowała się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

 

Monika Żymełka


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.