Kilkudziesięciu seniorów z gminy Krzemieniewo spotkało się z policjantką i strażakiem, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Mundurowi w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczny senior” apelowali między innymi o ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi i rozwagę na drodze.

W minionym tygodniu odbyły się dwa spotkania profilaktyczne ze starszymi mieszkańcami Krzemieniewa i Pawłowic. Kilkadziesiąt osób miało możliwość spotkania się z profilaktykiem społecznym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie sierż. Kingą Sobiak oraz oficerem prasowym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie mł. Bryg. Rafałem Wypychem.

Policjantka podczas prelekcji omówiła najczęściej stosowane przez oszustów metody wyłudzeń pieniędzy, w szczególności metodą na policjanta i na członka rodziny. Na konkretnym przykładzie demonstrowano jak przebiega rozmowa z potencjalnym oszustem oraz w jaki sposób następuje wyłudzenie pieniędzy. W dalszej kolejności rozmawiano o bezpieczeństwie na ulicy oraz w domu.

Natomiast strażak poruszył tematykę przyczyn pożarów w lokalach mieszkalnych, promował wyposażenie mieszkań w czujniki tlenku węgla i dymu, a także zachęcał do wyposażenia swojego domu w gaśnice użytku domowego. Na każdym ze spotkań jedna osoba otrzymała od przedstawiciela straży w prezencie czujnik tlenku węgla.

Natomiast policjantka wręczyła każdemu uczestnikowi spotkań poradnik „Bezpieczne życie seniora”, ulotkę „ Seniorze nie daj się oszukać. Uważaj na umowy zawierane na pokazach i w domu”, a także element odblaskowy.

Monika Żymełka

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.