Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

W Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się uroczysta gala, podczas której kolejne „Kryształowe Gwiazdy” trafiły do rąk wielkopolskich policjantów i policjantek. Nagrodą wyróżniono 61 funkcjonariuszy, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy. Wśród wyróżnionych znaleźli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie sierż. szt. Sebastian Stempin i sierż. szt. Jarosław Wróblewski.

4 marca 2019 r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu, z udziałem licznie zaproszonych gości odbyła się uroczysta gala, podczas której uhonorowano tych funkcjonariuszy, którzy swoją postawą pokazali, czym są dla nich słowa roty ślubowania.  „Kryształowe Gwiazdy” wręczył policjantom i policjantkom Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym. Listy gratulacyjne od Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna wręczył Dyrektor Gabinetu pan Michał Dembiński.

Podczas tegorocznej, czternastej już gali wyróżniono 61 stróżów prawa, z czego 8 otrzymało „Kryształową Gwiazdę ze wstęgą”. To wyróżnienie podkreślające fakt, że laureat uratował ludzie życie po raz kolejny.

Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów padły z ust szefa wielkopolskich mundurowych, szefa policyjnych związkowców w Wielkopolsce oraz przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, urzędów i instytucji na co dzień współpracujących z Policją oraz przełożonych wyróżnionych stróżów prawa.

Wśród wyróżnionych znaleźli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie - sierż. szt. Sebastian Stempin i sierż. szt. Jarosław Wróblewski. W dniu 30 czerwca 2018 roku, policjanci zostali wysłani na interwencję domową, gdzie starszy mężczyzna miał się przewrócić i nie dawać oznak życia. Na miejscu interwencji funkcjonariusze ujawnili leżącego na podłodze mężczyznę, który nie ruszał się. Policjanci natychmiast przystąpili do ratowania osoby, w pierwszej kolejności udrożnili drogi oddechowe ze skrzepów krwi, a następnie rozpoczęli resuscytację krążeniową. Po około 2 minutach mężczyzna odzyskał przytomność. Starszego mężczyznę zabrała do szpitala przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.