Po raz kolejny w Lesznie, przy współpracy Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie, odbyło się seminarium pn. „Bezpiecznie – Chce się żyć”. Tym razem spotkanie poświęcone było tematyce nadmiernej prędkości i ofiar wypadków drogowych.

Od wielu lat Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu współpracuje z Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki w zakresie bezpieczeństwa na drogach.

25 kwietnia br. już po raz kolejny w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie odbyło się seminarium dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zainaugurowano je przybliżeniem uczestnikom, danych statystycznych dotyczących ofiar śmiertelnych w wypadkach na terenie Wielkopolski i kraju oraz prezentacją filmu „Demon szybkości”.

W dalszej kolejności Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podinsp. Dariusz Adamczak omówił zagadnienia związane m.in. z bezpieczeństwem rowerzystów na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego.

Seminarium uświetnił koncert polskiej piosenkarki Kasi Cerekwickiej.

Monika Żymełka

  • "Bezpiecznie - Chce się żyć" w Lesznie