Dzielnicowy z II Rewiru Dzielnicowych w Lesznie ustalił i zatrzymał sprawców kradzież markowych perfum w jednej z drogerii na terenie miasta. Straty wyniosły blisko 2 tysiące złotych. Dzięki szybkiemu zatrzymaniu sprawców odzyskano część skradzionego towaru. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

8 maja br. pracownica jednej z drogerii na terenie Leszna, powiadomiła Policję o kradzieży 8 sztuk markowych perfum wartych prawie 2 tysiące złotych. Kobieta dostarczyła także policjantom zapis sklepowego monitoringu, na którym można było zauważyć jak dwie kobiety i mężczyzna kradną ze sklepowej półki towar i wkładają go pod odzież.

Zabezpieczony monitoring natychmiast okazano między innymi dzielnicowym z Leszna. Jeden z policjantów rozpoznał na nagraniu znane im osobiście osoby, wskazując ich tożsamość. Były to dwie kobiety 34 i 54-latki oraz 25-letni mężczyzna, wszyscy są mieszkańcami Leszna.

Niecałą godzinę później dzielnicowy zauważył sprawców kradzieży na terenie Leszna. Wszystkie osoby zostały zatrzymane. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Każdy z nich posiadał przy sobie skradzione perfumy. Odzyskano cztery skradzione kosmetyki. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im do 5 lat więzienia.

 

Monika Żymełka