Ponad 3.5 promila alkoholu w organizmie miała 31-letnia mieszkanka Leszna, która kierując autem na osiedlowej drodze na leszczyńskim Gronowie uderzyła w trzy zapakowane na poboczu samochody. Skrajną nieodpowiedzialność przepłaciła zatrzymaniem prawa jazdy na co najmniej 3 lata, a teraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej nawet do 2 lat więzienia.

12 czerwca br. około godz. 14.00 leszczyńska Policja została powiadomiona o kolizji mającej miejsce w rejonie skrzyżowania ulic Żółkiewskiego i Łowieckiej w Lesznie. W rejon zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci wydziału ruchu drogowego.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że młoda kobieta jadąc osobowym nissanem, w pewnym momencie uderzyła w trzy zaparkowane na poboczu samochody. Funkcjonariusze sprawdzili jej stan trzeźwości i okazało się, że miała ponad 3.5 promila alkoholu w organizmie.

Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 31-letnia mieszkanka Leszna. Kobieta tłumaczyła policjantom, że wypiła do południa kilka małych piw.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za spowodowanie kolizji oraz za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wysokie kary pieniężne oraz do 2 lat więzienia.

 

Monika Żymełka