Policjanci zatrzymali osoby mające związek z kradzieżą elementów od markowych ciągników rolniczych. To mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku od 19 do 37 lat. Łączna wartość skradzionych przedmiotów wyniosła prawie 15 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali całość skradzionego mienia. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

13 czerwca br. leszczyńska Policja została powiadomiona o kradzieży kilku sztuk zaczepów do przyczep od markowych ciągników rolniczych, wałka przekazu mocy, cięgna hydraulicznego oraz około 200 litrów paliwa. Do kradzieży miało dojść na terenie jednego z gospodarstw rolnych w gminie Krzemieniewo. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła prawie 15 tysięcy złotych. Do kradzieży miało dojść poprzedniej nocy.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, że związek z kradzieżą ma 37-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Natomiast jego miejsce zamieszkania zostało przeszukane przez funkcjonariuszy i znaleziono w nim całość skradzionego mienia.

Już następnego dnia do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zgłosiło się dwóch młodych mężczyzn, informując, że oni również brali udział w kradzieży na terenie gminy Krzemieniewo. Te osoby także zostały zatrzymane w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Śledczy ogłosili podejrzanym zarzut kradzieży mienia wartego blisko 15 tysięcy złotych. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka