Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Policjanci z Leszna po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Prędkość ”. Ma ona na celu wyegzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.

17 czerwca br. na terenie całego kraju policjanci przeprowadzili działania o nazwie „Prędkość”. Po raz kolejny policjanci objęli nadzorem drogi o największym natężeniu ruchu pojazdów. W celu sprawdzeń prędkości z jaka poruszają się kierowcy wykorzystywane są ręczne mierniki prędkości oraz vidorejestratory.

Celem tego typu działań jest zdyscyplinowanie kierowców w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości. Jednak pomimo, że akcje zostają zapowiedziane, ciągle duża liczba osób decyduje się na jazdę z nadmierną prędkością.

Tylko podczas wczorajszej akcji funkcjonariusze drogówki skontrolowali blisko 100 pojazdów, spośród których 69 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Jeden z kierowców, 56-letni mieszkaniec powiatu kolskiego tuż przed godz. 9.00 w Kąkolewie na ul. Gostyńskiej, w terenie zabudowanym poruszał się Citroenem Berlingo z prędkością 104 km/h, gdzie dozwolona prędkość to 50km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

W obliczu zbliżających się wakacji leszczyńska Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych o zachowanie wszelkich środków ostrożności na drodze: przestrzeganie przepisów i ograniczeń prędkości, zachowanie rozwagi, stosowanie zasady ograniczonego zaufania w celu zwiększenia bezpieczeństwa własnego i innych. Pieszych, rowerzystów i motocyklistów namawiamy do zakładania kamizelek i elementów odblaskowych nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym.

Zadbajmy wspólnie, aby wakacje letnie okazały się czasem miłych wspomnień, a nie tragedii rodzinnej i abyśmy wszyscy zdrowi, po urlopach wrócili do szkół i miejsc pracy.

 

Monika Żymełka