Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Właśnie rozpoczęły się pierwsze policyjne wyszkolenia strzeleckie na nowo wybudowanej strzelnicy w Lesznie. Funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności z zakresu strzelania i posługiwania się bronią.

W lipcu br. podczas uroczystych obchodów 100. rocznicy Powołania Policji Państwowej, w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie oddano do użytku nowo wybudowaną strzelnicę. To nowoczesny obiekt posiadający cztery tory strzeleckie o długości 25 metrów każdy. Można na niej strzelać z broni krótkiej i strzelb gładkolufowych.

Funkcjonariusze oprócz wykonywania codziennych obowiązków, muszą nieustannie podnosić swoje kwalifikacje zawodowe i umiejętności, w tym strzeleckie. Właśnie w nowym obiekcie rozpoczęły się pierwsze policyjne strzelania. Teraz leszczyńscy policjanci posiadają komfortowe warunki do odbywania kilkugodzinnych treningów. Strzelnica jest kryta i klimatyzowana.

Policjanci z różnych pionów pod okiem wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa doskonalą techniki strzeleckie i „celne oko”. Strzelania są zarówno statyczne, jak i dynamiczne, z bliższej i dalszej odległości, w bardziej lub mniej dogodnych warunkach sytuacyjnych. Treningi mają na celu utrzymywanie i podnoszenie umiejętności policjantów na wysokim poziomie.

Leszczyńska strzelnica będzie służyła nie tylko mundurowym z Leszna, ale też z policyjnych jednostek sąsiadujących.

 

Monika Żymełka