Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

„Kolędy pod Wspólnym Niebem” to niezwykły projekt muzyczny zespołu ENEJ, który odwołuje się do bogatej, tak ukochanej przez Polaków tradycji kolędowania. Zimą ENEJ daje swoim słuchaczom możliwość uczestniczenia w niesamowicie klimatycznym wydarzeniu. “Kolędy pod Współnym Niebem” to najbardziej znane, najbliższe naszym sercom polskie kolędy i pastorałki w autorskich aranżacjach zespołu, urozmaicone melodiami rodem z Ukrainy, to niepowtarzalny klimat oraz możliwość spotkania z młodymi i pełnymi pasji ludźmi kultywującymi tradycję, odwołującymi się do korzeni.
Na koncert utrzymany w świątecznym klimacie zapraszamy już 8 grudnia 2019r. o godzinie 18:00 do Hali Widowiskowo-Sportowej Trapez w Lesznie.
Zakup biletów możliwy w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. B. Chrobrego 4 oraz na www.bilety-mok-leszno.pl

Enej to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, założony w roku 2002 w Olsztynie. Swój wielokulturowy i eklektyczny charakter zespół zawdzięcza niezwykle zróżnicowanej grupie muzyków, którzy go tworzą, pochodzą oni bowiem z przeróżnych środowisk muzycznych, od jazzu, czy klasyki po muzykę stricte etniczną. Sfera muzyczna nie jest jednak jedyną, w której wyczuć można silne zróżnicowanie, jest nią również pochodzenie członków kolektywu, Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali reprezentują pierwiastek polski. Całość spojona jest miłością do muzyki i wiarą w jej silnie jednoczący, ponadpodziałowy charakter, co sami muzycy często podkreślają przy każdej możliwej okazji. Na swoim koncie ENEJ ma cztery płyty studyjne - Ulice (2008), Folkorabel (2010, złota płyta), Folkhorod (2012, potrójna platyna) i Paparanoja (2015, platyna), “Kolędy pod wspólnym niebem” (2018) oraz zapis koncertu z Przystanku Woodstock 2011 na płycie DVD. Na popularność krążków z pewnością wpływ mają bijące wszelkie rekordy single, czyli stali bywalcy list przebojów. Są to “Radio Hello”, “Skrzydlate Ręce’, “Tak smakuje Życie”, “Lili”, “Symetryczno Liryczna”, “Zbudujemy Dom”, “Nie chcę spać”, “Kamień z napisem LOVE”, “Może będzie lepiej” i najnowszy - “Zagubiony”. Poza repertuarem autorskim ENEJ od dwóch lat, w okresie zimowym prezentuje zaaranżowany w charakterystycznym dla siebie stylu koncert kolęd, cieszący się nie mniejszą, od piosenek znanych z radia, popularnością.