Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

W miniony piątek (4.10.br) leszczyńscy policjanci wzięli udział w wielkopolskiej akcji „Prędkość - Zero Tolerancji”. Działania mają na celu zapobieganie najtragiczniejszym wypadkom drogowym, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policjanci regularnie przeprowadzają akcje ukierunkowane na zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ciągle jednak na wielkopolskich drogach odnotowuje się wysoką dynamikę zdarzeń drogowych, w tym wzrost liczby zabitych. Chcąc zapobiegać tym tragediom Policja intensyfikuje swoje działania kontrolno – prewencyjne na drogach.

4 października br. w godzinach największego natężenia ruchu policjanci z leszczyńskiej drogówki przeprowadzili działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Podczas tej akcji mundurowi przyglądali się głównie kierowcom pojazdów mechanicznych i prędkości z jaką poruszają się przez nasz region.

W trakcie działań policjanci skontrolowali ponad 80 pojazdów, sprawdzili stan trzeźwości każdego kontrolowanego kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali 31 osób, które dopuściły się przekroczeń dozwolonej prędkości. Łącznie policjanci ujawnili 72 naruszenia przepisów w ruchu drogowym. Oprócz przekroczeń prędkości, kierowanie bez pasów bezpieczeństwa i wymaganych urządzeń do przewożenia dzieci, jazda bez wymaganych świateł oraz korzystanie z telefonu komórkowego w trakcie kierowania pojazdem.

Funkcjonariusze podczas jednego dnia zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych samochodów w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.

Minionej niedzieli (6.10.br), co prawda już poza trwającymi działaniami, policjanci przed godz. 21.00 na Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie zatrzymali kierującego Seatem Leonem, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Pędził przez miasto z prędkością 123km/h, gdzie dozwolona to 70km/h. Piratem drogowym okazał się 18-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego. Młody kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

Monika Żymełka