Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Przez kilka miesięcy obdarowywał swoją kobietę bukietami kwiatów i perfumami, korzystał z masaży, hoteli i żywił się w restauracjach, jednak za nic nie płacił. Mowa o 31-letnim mieszkańcu powiatu kościańskiego, przeciwko któremu policjanci z Leszna właśnie skierowali do prokuratury akt oskarżenia liczący blisko 80 czynów. Za oszustwa grozi mu do 8 lat więzienia.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, po tym jak wczesną wiosną br. zgłosił się do nich właściciel jednej z leszczyńskich kwiaciarni informując, że został oszukany. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że 31-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego, posiadający własną działalność gospodarczą, trzykrotnie zakupił w jego punkcie kwiaty oraz artykuły dekoracyjne z odroczonym terminem płatności nie regulując za nie należności. Była to kwota blisko 1500zł.

Od tego czasu z każdym tygodniem policjanci ustalali kolejne osoby pokrzywdzone przez 31-latka. Okazało się, że mężczyzna od października 2020 roku do marca 2021 roku w podobny sposób oszukał wiele osób z regionu leszczyńskiego i sąsiednich powiatów. Oprócz kwiatów, wyłudzał perfumy, usługi masażu, hotelowe i restauracyjne. Sam oferował usługi instalatorstwa RTV, pobierał zaliczki na zakup materiału, a następnie znikał bez śladu.

Po przeanalizowania materiału, przesłuchaniu wszystkich pokrzywdzonych i świadków śledczy zarzucili podejrzanemu popełnienie aż 78 oszustw na łączną kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia.

W minionych dniach policjanci skierowali do leszczyńskiej prokuratury akt oskarżenia przeciwko 31-latkowi, który w dalszej kolejności trafi on do Sądu Rejonowego w Lesznie. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

Monika Żymełka