Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka leszczyńscy policjanci przyłączyli się do organizacji atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Byliśmy na spotkaniach w przedszkolach oraz miejskich obchodach Dnia Dziecka na skateplazie w Lesznie.

Podczas spotkań nie zabrakło atrakcji dla młodszych i starszych. Policjanci prezentowali swoje służbowe wyposażenie: radiowozy, motocykle, wyposażenie funkcjonariusza podczas zabezpieczenia imprezy masowej. Można się było spotkać z przewodnikiem psa służbowego oraz jego czworonożnym partnerem. Najmłodsi zajęli się kolorowankami o tematyce policyjnej oraz wzięli udział w torze przeszkód zorganizowanym przez uczniów klasy policyjnej z III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie.

Technik kryminalistyki prezentował tajniki swojej profesji, opowiadał o rodzajach śladów kryminalistycznych, ich metodach ujawniania i zabezpieczenia. Niektóre „sztuczki” pokazywał najmłodszym oraz wręczał w prezencie pamiątkową daktyloskopię, czyli odcisk ich własnych linii papilarnych.

Podczas spotkań promowano szeroko pojęte bezpieczeństwo, w domu, w szkole, na drodze, na podwórku oraz nad wodą. Zachęcano do korzystania z platformy www.pyrek pl.