Około 80 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lesznie wzięło udział w spotkaniu w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas spotkania rozmawiano z młodzieżą o szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych, ale także o cyberprzemocy i przemocy rówieśniczej.

Policyjny profilaktyk społeczny i przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie spotykają się regularnie z leszczyńską młodzieżą w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Jej istotą jest rozpowszechnienie jak najszerszemu gronu odbiorców informacji na temat zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy.

W ostatnim czasie w ramach kampanii odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lesznie. Udział w nim wzięło około 80 uczniów z klas VI i VIII.

W pierwszej kolejności wyświetlono spot „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. W dalszej kolejności prelegenci przedstawili szkodliwe skutki zażywania narkotyków i dopalaczy oraz konsekwencje prawne z tego wynikające. Kobiety zwróciły się z apelem do młodzieży, że narkotyki i dopalacze to trucizna oraz uzależnienie. Nigdy nie wiadomo jak młody organizm zareaguje na ich spożycie i skład. Przekazano także, gdzie można szukać w takich sytuacjach pomocy.

Oprócz tematyki uzależnień sierż. Kinga Sobiak rozmawiała z młodzieżą o cyberprzemocy , przemocy psychicznej, fizycznej i przeciwdziałaniu agresji. W związku z powyższą tematyką uwrażliwiono także dyrekcję szkoły, nauczycieli i pedagogów mając na celu zapobieganie sytuacjom kryzysowym w szkołach.

Monika Żymełka


 

  • Narkotyki i dopalacze#1
  • Narkotyki i dopalacze#2
  • Narkotyki i dopalacze#3
  • Narkotyki i dopalacze#4