Rynek leasingowy w Polsce stale się rozwija i z roku na rok zyskuje coraz większą liczbę odbiorców. Ta forma finansowania jest coraz chętniej wybierana zarówno przez przedsiębiorców oraz osoby prywatne. Aktualnie, dobre firmy leasingowe pozwalają łatwo dostosować warunki umowy do swoich potrzeb. Hyundai leasing to wygodny sposób, by pozyskać nowy samochód z wyższej półki w przystępnej ofercie cenowej. Prezentujemy najważniejsze zagadnienia związane z umową leasingową.

 Co wpływa na wysokość miesięcznej raty leasingu?

 Najistotniejszą kwestią jest oczywiście wartość wybranego samochodu osobowego. Firma leasingowa przeprowadza szczegółową kalkulację i wylicza kwotę dostosowaną do każdego modelu. Kolejnym wyznacznikiem jest również okres trwania umowy. Jest on szczególnie ważny w przypadku leasingu finansowego, w którym klient pokrywa w czasie pełną wartość pojazdu. W ten sposób, po wygaśnięciu umowy staje się automatycznym właścicielem pojazdu.

 Na wysokość miesięcznej raty wpływa również pakiet dodatkowych usług wybranych przez klienta. Obsługa serwisowa, pojazd zastępczy, karty paliwowe, pakiet Assistance – to tylko niektóre z usług, które mogą wejść w skład raty miesięcznej. Przeglądając ceny sugerowane nam przez konfiguratory dostępne w sieci, zawsze warto zwrócić uwagę na wyżej wymienione aspekty. Istotną kwestią jest również to, czy ubezpieczenie pojazdu jest liczone jako oddzielny koszt.

Leasing operacyjny a finansowy 

W przypadku leasingu finansowego, auto automatycznie jest zaliczane do majątku leasingobiorcy, a wraz ze spłatą ostatniej raty, przechodzi na jego własność. W tej formie finansowania to klient ma obowiązek dokonywania odpisów amortyzacyjnych. W przypadku leasingu operacyjnego, właścicielem po wygaśnięciu umowy pozostaje firma leasingowa. Auto trafia natomiast na aukcje polisingowe. Klient ma jednak możliwość wykupienia pojazdu w korzystnej cenie. Obie formy leasingu różni również możliwość odliczania kosztów przychody, a także minimalny okres trwania umowy.

Jakie samochody można wziąć w leasing?

Firmy leasingowe stale poszerzają zakres swoich usług i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientom. Dzięki temu, osoby zainteresowane usługą Audi wynajem, mogą zdecydować się zarówno na pozyskanie nowego auta z salonu, jak również używanego pojazdu z komisu. Duża siła nabywcza firm leasingowych sprawia, że możliwe jest sfinansowanie zakupu luksusowego auta klasy premium. W związku z tym, swoboda wyboru jest niemal nieograniczona.

Umowa leasingu szyta na miarę

Warto wybierać firmy leasingowe polecane przez innych klientów. Opinie innych przedsiębiorców pozwolą nam łatwiej zweryfikować elastyczność warunków oraz rzetelność danej firmy. O atrakcyjności leasingu decyduje bowiem jego dostosowanie do potrzeb firmy. Leasingobiorca powinien mieć możliwość negocjowania umowy, a także wybierania poszczególnych usług dodatkowych wchodzących w skład miesięcznej raty. Wybór rzetelnej firmy gwarantuje nam możliwość pełnego dopasowania wszystkich parametrów do naszych indywidualnych oczekiwań.

Czy warto kupować auta poleasingowe?

Gdy leasing operacyjny dobiega końca, klient nie ma obowiązku jego wykupienia. Może zdecydować się na podpisanie umowy na nowszy model. W takiej sytuacji, samochody trafiają na aukcje leasingowe, z których można je zakupić za gotówkę lub na kredyt. Auta używane podlegają również ponownemu leasingowi. Jest to ciekawa opcja, która sprawia, że Hyundai leasing może się okazać jeszcze lepszym wyborem. Auta poleasingowe, dostępne na aukcjach, odznacza bardzo dobry stan techniczny, a także cena niższa od faktycznej wartości rynkowej.

Umowa leasingowa dostosowana do potrzeb przedsiębiorcy