2W dniu 09 października 2019 r. podczas uroczystej zbiórki w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie st. bryg. Maciej Zdęga Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie przyjął ślubowanie nowozatrudnionego funkcjonariusza. Ponadto odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania na wyższe stanowiska służbowe funkcjonariuszom tut. jednostki. Zostały wręczone także strażakom decyzje Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu w sprawie przyznania nagród pieniężnych za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych oraz decyzja Komendanta Miejskiego PSP w Lesznie za szczególne osiągnięcia w służbie poprzez godne reprezentowanie Komendy Miejskiej PSP w Lesznie na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kategorii Straż Pożarna w „BIEGU O NÓŻ KOMANDOSA” i zdobycie zaszczytnego I miejsca. Podczas VII Przemyskiego Biegu Ulicznego na Dystansie 10 km w ramach Pucharu Polski Strażaków PSP w Biegach o Puchar Komendanta Głównego PSP 2019 roku w kategorii Strażaków – Mężczyzn 40 i powyżej, Nasz strażak zdobył zaszczytne III miejsce. W imieniu Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Brązowy Medal i Dyplom wręczył st. bryg. Maciej Zdęga Komendant Miejski PSP w Lesznie. Zostało również wręczone szczególne podziękowanie od Prezydenta Miasta Leszna „Za pełną zaangażowania pracę na rzecz rozwoju Kultury Miasta Leszna” dla strażaka tut. Komendy.
Nowo mianowanemu funkcjonariuszowi oraz wyróżnionym strażakom serdecznie gratulujemy.

Opracowała: ogn. Arleta Bartkowiak
Zdjęcia: Dariusz Talarczyk