Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Istotne wiadomości z punktu widzenia przedsiębiorcy

Prowadzenie firmy wymaga poświęcenia czasu na śledzenie ważnych wiadomości gospodarczych i bycie na bieżąco ze zmianami prawnymi. Warto więc śledzić artykuły na portalach tematycznych i w serwisach ukierunkowanych na informacje dla przedsiębiorców.

Strona internetowa pod adresem http://wiosnaprzedsiebiorcow.pl zawiera kompleksową wiedzę na ten temat. Jakiego typu wiadomości możemy tam znaleźć i jakie wiadomości cieszą się dużym zainteresowaniem na początku 2020 roku?

Wiele mówi się o tak zwanej „białej liście” podatników VAT. Lista ta pozwala na weryfikację kontrahentów w bardzo skuteczny i szybki sposób. Korzystanie z tej listy staje się dla każdego przedsiębiorcy obowiązkowe. Lista zawiera oprócz spisu przedsiębiorców również informacje o ich rachunkach bankowych. Jeśli dany przedsiębiorca prowadzi prywatny rachunek rozliczeniowy to nie znajdzie się on w tym wykazie. Zmusza więc to wszystkich przedsiębiorców do posiadania konta firmowego. „Biała lista” jest kolejną kwestią związana z zapowiadanym przez rząd uszczelnieniem systemu VAT. W przypadku nie korzystania z listy, na osoby prowadzące firmy czekają sankcje podatkowe.

Dość sporą korzyścią dla przedsiębiorców osiągających mniejsze dochody w roku 2020 jest tak zwany mały ZUS. Dotyczy to przedsiębiorców, którzy w ramach dochodu nie przekraczają kwoty 6 000 zł, a ich przychód mieści się w granicach do 10 000 złotych. W takim przypadku przedsiębiorca zapłacić może średnio o 500 złotych mniej na składkę ZUS, co stanowi już spore ułatwienie dla dużej części małych przedsiębiorców.

Prosta spółka akcyjna to nowa forma organizacyjna, szczególnie korzystna dla firm, które startują z ciekawym projektem. W porównaniu do spółki z o.o. koszty działalności będą niższe oraz łatwiej będzie pozyskać inwestorów oraz zacząć sprzedawać akcje. Co ciekawe nawet przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą ma możliwość przekształcenia swojej firmy w prostą spółkę akcyjną. Jest to więc również zdecydowanie dobra wiadomość dla firm, które zamierzają wystartować w formie start-upu.