Pierścionek zaręczynowy z szafirem – złoty, srebrny, czarny a może różowy? Jaki będzie najlepszy dla Twojej wybranki?

Pierścionek zaręczynowy z szafirem to najpopularniejszy wybór. Taki model jest zwykle tańszy niż wariant z diamentami, a prezentuje się równie pięknie. Szafir – choć kojarzy się z odcieniem granatu – może mieć różne kolory, więc możesz dobrać barwę do gustu i stylu partnerki. Trudno znaleźć kobietę, która powiedziałaby „nie”, widząc pierścionek zaręczynowy z szafirem.

Dlaczego warto wybrać pierścionek zaręczynowy z szafirem?

Pierścionek z szafirem wcale nie musi mieć niebieskiego oczka. Projekty tego typu biżuterii różnią się zarówno kolorem kamienia, jak i rodzajem kruszcu. Każde połączenie ma własny urok, dlatego kluczowe jest dobranie pierścionka zgodnie z preferencjami i stylem przyszłej narzeczonej. Szafir ma głęboką symbolikę, a każdy kolor oznacza coś innego. Warto sprawdzić, jakie znaczenie przypisywane jest ulubionemu odcieniowi Twojej ukochanej.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota z białymi szafirami od jubilera Savicki

Pierścionek zaręczynowy z białego złota z białymi szafirami od jubilera Savicki

Pierścionek zaręczynowy z białym szafirem – klasyczny wybór dla minimalistek

Biały szafir jest coraz częściej wybierany jako kamień centralny w minimalistycznych pierścionkach zaręczynowych. Charakteryzuje się subtelnym blaskiem oraz delikatną, jasną barwą, co czyni go doskonałym wyborem dla kobiet preferujących prostotę i elegancję. Szafiry często są porównywane do diamentów, jednak mają swój własny charakter. Wiele kobiet ceni je bardziej niż najdroższe kamienie.

W klasycznej oprawie z białego złota lub platyny biały szafir prezentuje się elegancko i gustownie. Wybranka z łatwością dopasuje taki pierścionek do swojej biżuterii oraz wyjściowych i codziennych stylizacji. W trudnych chwilach ukochana będzie mogła rzucić na niego okiem i przypomnieć sobie, że w domu czekają na nią bezpieczne ramiona narzeczonego.

Pierścionek zaręczynowy z białego złota z szafirem w wielu odsłonach

Z połączenia białego złota, jako kruszcu bazowego, oraz szafiru, jako kamienia centralnego, można uzyskać zarazem minimalistyczny, jak i przyciągający wzrok pierścionek. Efekt zależy od wielkości kamienia, jego koloru oraz ewentualnych dodatkowych ozdobników. Pierścionek zaręczynowy z szafirem może stać się małym dziełem sztuki, co udowadnia w swojej ofercie jubiler Savicki.pl.

Białe złoto dzięki swojej neutralnej barwie doskonale współgra z kamieniami w różnych kolorach. Możesz postawić na szafir o intensywnej barwie, który będzie się dumnie wyróżniał na tle obręczy. Twoja narzeczona – i wszystkie jej koleżanki – wpadnie w zachwyt na jego widok. Delikatny kamień w białym, żółtym czy jasnoróżowym kolorze stworzy z białym złotem elegancką jedność. Taki szafir świetnie będzie imitował diament.

Wśród kolorowych kamieni szlachetnych najczęściej spotykany jest niebieski szafir. Nie bez powodu granatowy odcień o zielonym zabarwieniu określa się mianem „szafirowego”. Niektóre pierścionki z udziałem niebieskich szafirów zapierają dech w piersiach, zwłaszcza jeśli są także ozdobione diamentami.

Pierścionek zaręczynowy SAVICKI: żółte złoto, niebieski szafir

Pierścionek zaręczynowy SAVICKI: żółte złoto, niebieski szafir

Jak prezentuje się pierścionek zaręczynowy z szafirem na palcu?

Nie ma palca, którego pierścionek z szafirem nie uczyniłby piękniejszym. Dzięki wyrazistemu kolorowi będzie widoczny nawet z daleka. Odcień kruszca i brylantu dobierz na podstawie gustu twojej partnerki. Biżuterię warto dopasować także do karnacji. Na jasnej dłoni duży i ciemny kamień będzie wyglądać przytłaczająco, z kolei czerwony szafir zginie na tle opalonej skóry.

Twoja ukochana ma w zwyczaju nosić pomalowane paznokcie? Zwróć uwagę, jakie kolory lakierów wybiera najczęściej. Odcień szafiru powinien z nimi współgrać. Jeśli łączenie barw nie jest twoją mocną stroną, poproś o pomoc jej przyjaciółkę lub jubilera. Partnerka z pewnością doceni starania, jakie włożyłeś w zakup idealnego pierścionka i nie zawaha się ani chwili przed powiedzeniem “tak”.