Policja Leszno uczciła 14. rocznicę śmierci bohatera, st. sierż. Leszka Ratajczaka
Wspomnienie bohatera, który odszedł na służbie: Leszka Ratajczaka. Nasza wspólnota ponownie oddaje hołd.
  1. 14 lat temu, tragicznie zginął na służbie st. sierż. Leszek Ratajczak.
  2. Wypadek, który pozbawił życia funkcjonariusza, miał miejsce w miejscowości Lipno, na drodze krajowej nr 5.
  3. Władze policyjne uczciły pamięć zmarłego, zapalając znicz na jego grobie.
  4. W Komendzie Miejskiej Policji znajduje się tablica upamiętniająca wszystkich policjantów poległych na służbie.

W sercach mieszkańców naszego miasta, pamięć o tych, którzy oddali życie wypełniając swój obowiązek, pozostaje niezatarta. Taki właśnie był st. sierż. Leszek Ratajczak, którego poświęcenie na służbie zakończyło się tragicznie 14 lat temu. W dniu 7 kwietnia 2010 roku, pełniąc obowiązki służbowe, spotkał go nieszczęśliwy wypadek na drodze krajowej nr 5, który zabrał go z tego świata. Miał zaledwie 32 lata.

Tradycja pamięci o tych, którzy odeszli, jest dla naszej społeczności bardzo ważna. Dlatego też, władze policyjne, na czele z mł. insp. Sławomirem Glapiakiem oraz jego zastępcą mł. insp. Pawłem Prałatem, uczcili pamięć Leszka Ratajczaka, zapalając znicz na jego grobie. To gest, który symbolizuje nasz szacunek i pamięć o bohaterach, którzy na zawsze pozostaną w naszych sercach.

W Komendzie Miejskiej Policji, na ulicy 17 stycznia, znajduje się tablica upamiętniająca funkcjonariuszy, którzy, podobnie jak st. sierż. Ratajczak, oddali życie na służbie. W każdą rocznicę ich śmierci oraz w Dniu Wszystkich Świętych, przed tą tablicą zapalane są znicze - jako symbol wiecznej pamięci i uznania.

Pamiętamy i oddajemy hołd naszym bohaterom. Ich poświęcenie i odwaga są dla nas przykładem najwyższej służby społeczności. Leszku, spoczywaj w pokoju.


Opierając się na: Policja Leszno