Czy filtracja wody to oszustwo? Fakty i mity, które musisz znać

Mimo że filtracja wody jest coraz popularniejsza, to narosło wokół niej sporo mitów. Pora je obalić! Poznaj najczęstsze stwierdzenia na ten temat i dowiedz się, które z nich są prawdziwe.

Filtracja wody usuwa zanieczyszczenia - fakt

Filtry do wody usuwają zanieczyszczenia i szkodliwe substancje. Dzięki nim eliminowane są m.in. chlor, pestycydy, metale ciężkie, pestycydy oraz detergenty. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki filtrującej, zawierającej np. węgiel aktywny i żywicę jonowymienną. Przefiltrowana woda staje się w efekcie krystalicznie czysta oraz zmniejsza się jej twardość.

Woda filtrowana ma lepszy smak i zapach - fakt

Smak i zapach wody z kranu często pozostawiają wiele do życzenia. Obawiasz się picia kranówki właśnie ze względu na niską jakość sensoryczną? Bez obaw: filtracja wody nie tylko usuwa zanieczyszczenia, ale poprawia też jej smak i zapach. Spożywanie filtrowanej wody jest znacznie przyjemniejsze, co doceniają zarówno dorośli, jak i dzieci.

Filtrowanie wody pozbawia ją składników mineralnych - fakt i… mit

Standardowe filtry usuwają jony magnezu i wapnia, które odpowiadają za wysoką twardość wody. Dzięki filtracji staje się więc ona miękka (zauważysz to m.in. po braku kamiennego osadu na czajniku). Dlaczego pozbawianie składników mineralnych jest zarazem faktem i mitem? Jeśli zależy Ci na obecności cennych pierwiastków, możesz zdecydować się na specjalne filtry, które wzbogacają wodę w magnez lub nie usuwają minerałów.

Woda butelkowana jest bezpieczniejsza od filtrowanej - mit

Kupujesz wodę butelkowaną, ponieważ wydaje się bezpieczniejsza dla zdrowia? Błąd! Jakość wody filtrowanej jest porównywalna do wody butelkowanej. Trzeba też pamiętać, że opakowania plastikowe, w których kupujesz wodę, często nie są obojętne dla zdrowia (szczególnie jeśli zawierają toksyczne BPA). Woda filtrowana jest bezpieczna, a dzbanki filtrujące są wykonane z surowców bez BPA (takich jak np. szkło borokrzemowe lub tworzywo BPA Free).

Filtracja wody zmniejsza ilość odpadów plastikowych - fakt

Plastik zaśmieca planetę oraz powoduje degradację środowiska naturalnego. Rozkłada się przez setki lat, a do recyklingu trafia jego znikoma ilość. Rezygnując z zakupu wody butelkowanej, możesz znacząco zmniejszyć liczbę odpadów plastikowych. Zakładając, że gospodarstwo domowe zamieszkują 3 osoby, a każda z nich wypija butelkę wody dziennie, rocznie może być to nawet ponad 1000 opakowań. Co to oznacza? Decydując się na dzbanek filtrujący, troszczysz się o środowisko.

Woda filtrowana wymaga przegotowania przed spożyciem - mit

Przefiltrowana woda nadaje się do bezpośredniego spożycia: nie musisz jej gotować ani studzić. W momencie, kiedy przepływa przez filtr, staje się czysta i smaczna. Możesz za to używać przefiltrowanej wody do przygotowywania kawy i herbaty. Dlaczego warto to robić? Poprawisz w ten sposób ich smak, a także zapobiegniesz osadzaniu się kamienia w czajniku lub ekspresie. W filtrowanej wodzie nie wytrącają się osady, co przedłuża żywotność urządzeń.

Filtry do wody są drogie i trudne w obsłudze - mit

1 litr wody z kranu kosztuje średnio 1 grosz. Za taką samą ilość wody butelkowanej zapłacisz ok. 2 zł. Wkład filtrujący do dzbanka kosztuje zaś zaledwie kilkanaście złotych i wystarcza na ok. miesiąc. Wnioski? Decydując się na filtrowanie wody, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy. Co z obsługą? Nie jest wcale skomplikowana. Wystarczy umieścić filtr w dzbanku i stosować się do zaleceń producenta, aby już po chwili cieszyć się krystalicznie czystą wodą.

Filtrowana woda jest czysta, bezpieczna i zdrowa - to fakt!

Filtracja wody to nie oszustwo, ale oszczędność pieniędzy oraz troska o zdrowie i czystość środowiska. Dzięki filtrom usuwasz z wody szkodliwe substancje, poprawiasz jej smak i zapach, a także redukujesz ilość odpadów plastikowych.

Wiesz już, dlaczego warto filtrować wodę? Pora na wybór odpowiedniego urządzenia. Decydując się na dzbanki filtrujące Wessper, możesz mieć pewność, że idealnie spełnią swoje zadanie. Dzbanki w różnych rozmiarach, wykonane z tworzywa BPA Free lub szkła borokrzemowego, zachwycają wysoką estetyką i funkcjonalnością. Kilka wariantów filtrów (m.in. dla sportowców i alkalizujące wodę) ułatwi znalezienie dzbanka idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb. Filtruj wodę i dbaj o swoje zdrowie!