Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Leszczyńscy policjanci uczestniczyli wczoraj w ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości”. To pierwsze tego typu działania w tym roku. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na głównych ciągach komunikacyjnych.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

Działania mają charakter prewencyjny, jednak kierujący, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

8 stycznia br. policjanci leszczyńskiej drogówki wzięli udział w ogólnopolskich działaniach „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policyjne patrole można było zobaczyć przede wszystkim na drodze krajowej K-12 i drodze wojewódzkiej W-309. Warunki na drogach były trudne, praktycznie przez cały czas trwania akcji padał deszcz.

Policjanci w trakcie kilku godzin skontrolowali 70 pojazdów i ujawnili 34 przekroczenia dozwolonej prędkości. Tego typu działania mają charakter cykliczny.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

 

Monika Żymełka