Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Sprzedając mieszkanie czy dom każdy chce uzyskać jak najlepsza cenę, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Jednak  każda metamorfoza w postaci odświeżenia ścian i przestawienia mebli może spowodować szybszą sprzedaż i zysk dla sprzedawcy. Nie trzeba też kupować potrzebnych elektronarzędzi, wiele firm oferuje ich wypożyczenie.  Koszty wynajmu choćby jakiego sprzętu jak szlifierka do gładzi gipsowych czy szlifierki do gipsu żyrafa są niewielkie.  Czyste i gładkie ściany robią dobre wrażenie. Wiele firm umożliwia wynajęcie sprzętu od ręki. W internecie łatwo można znaleźć konkretną rzecz. Warto wpisywać różne hasła opisujące dany przedmiot, ponieważ zwiększa to szanse na znalezienie dobrej oferty i firmy. Kiedy   potrzebna jest szlifierki do gładzi można wpisać: żyrafa szlifierka do gipsu,szlifierka do gładzi, zyrafa do gipsu, żyrafa szlifierka czy szlifierka do gipsu zyrafa. Warto skorzystać z usługi home stagingu, która może mieć charakter konsultacji, podczas której home stager doradzi w jaki sposób odświeżyć ściany i  zmienić wygląd mieszkania. Poprzez zmianę ustawienia mebli, odpowiednie dekoracje, oświetlenie. Koszt takiej usługi będą się wahać w zależności od miejsca zamieszkania, doświadczenia i renomy firmy. 

Co trzeba zrobić przed wizytą klienta?


  1. Dobrej jakości zdjęcia mieszkania zamieszczone w internecie to podstawa. Potrafią one przyciągnąć lub zniechęcić potencjalnego kupca do kliknięcia w ogłoszenie. Należy fotografować wnętrze kiedy jest dobrze nasłonecznione lub jeżeli decydujemy się na robienie zdjęć przy sztucznym oświetleniu zadbać o to aby zdjęcia nie wyszły zbyt ciemne. Warto też pamiętać o tym, aby nie zniekształcać pomieszczeń i fotografować  w taki sposób żeby nie podkreślały jeszcze bardziej jego mankamentów np. tego, że pokój jest długi i wąski.
  2. Czystość i porządek. Przed prezentacją mieszkanie koniecznie należy posprzątać. Odkurzyć, umyć podłogi, pozmywać naczynia, wytrzeć kurze, posprzątać łazienkę i toaletę czy umyć okna. Należy też porządnie wywietrzyć mieszkanie i  pochować niepotrzebne rzeczy, aby bałagan nie rozpraszał oglądających.
  3. Nie zapominamy o balkonie, pomieszczeniu gospodarczym czy garażu tam również należy posprzątać. Bardzo istotną rolę odgrywa ogród/podwórko w domu dlatego trzeba skosić trawę, odpowiednio ustawić meble ogrodowe, zasadzić kwiaty i krzewy.
  4. Nie trzeba kupować nowych mebli, można je wypożyczyć lub przykryć ładną narzutą. Dobrać dodatki w postaci poduszek. Istotną rolę odgrywa również ich ustawienie, aby nie było ich zbyt dużo i nie przytłaczały pomieszczenia.
  5. Bardzo ważna jest kolorystyka wnętrza, lepiej postawić na jasne kolory jak biel, beże czy jasne odcienie szarości( tu przyda się żyrafa do gibsu do wyrównania podłoża)

Malowanie

Czyste, widne mieszkanie  przyciągnie potencjalnych kupców szybciej niż takie z odrapanymi, brudnymi ścianami. Pomalowane ściany dodają elegancji i klasy. Pierwsze wrażenie po wejściu jest kluczowe. Bez wyrównania podłoża nie ma mowy o  dobrze wyglądających powierzchniach. Nawet, jeżeli ma się do dyspozycji pistolety do malowania. Na rynku istnieje duży wybór szlifierek do gipsu takich jak żyrafa do gipsu. Dzięki niej szybko, skutecznie i dokładnie wygładzamy powierzchnię. Porządna  szlifierka do scian gipsowych musi mieć odpowiednią moc. Jednak dobrej jakości maszyna szlifująca do gładzi gipsowych nie musi być bardzo droga. Kolory ścian powinny dodawać uroku wnętrzu i podkreślić jego atuty.

Home staging - porady