Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Aż 58 prac uczniów klas czwartych wzięło udział w ogłoszonym przez Komendę Miejską Policji w Lesznie konkursie na wykonanie plakatu pt. „Bezpiecznie i ekologicznie przez Powiat Leszczyński”. Wczoraj odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu.

W miesiącu wrześniu br. leszczyńska Policja wraz ze Starostwem Powiatowym w Lesznie, Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Lesznie pod patronatem Gazety ABC ogłosiła konkurs na wykonanie plakatu dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych z powiatu leszczyńskiego.

Temat pracy brzmiał „Bezpiecznie i ekologicznie przez Powiat Leszczyński”. Ideą konkursu było promowanie ekologicznego stylu życia, jazdy na rowerze oraz zachęcanie do korzystania z bezpiecznych tras rowerowych w naszym regionie.

W trakcie trwania konkursu do wspomnianych szkół docierali policjanci dzielnicowi, którzy spotykali się z czwartoklasistami i zachęcali do wzięcia udziału w konkursie, przeprowadzali pogadanki na temat bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze. Namawiali młodych rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych, a także przypominali znaczenie podstawowych przepisów i znaków drogowych. Uczniowie klas czwartych przygotowują się do egzaminu na kartę rowerową, dlatego spotkania z dzielnicowymi oraz udział w konkursie były dla nich utrwaleniem wiedzy drogowej.

Udział w konkursie wzięło 20 szkół, które nadesłały łącznie 58 prac. Technikę wykonania plakatu pozostawiono dla własnego wyboru. Ocenie podlegała pomysłowość, kreatywność, czytelność przekazu i zgodność pracy z regulaminem.

Wczoraj, 3 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Lesznie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu. Wręczenia dokonali Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak, Starosta Leszczyński Pan Jarosław Wawrzyniak i Zastępca Dyrektora Pan Wiktor Spiżewski.

I miejsce zajęła praca wykonana przez ucznia Szkoły Podstawowej w Lipnie, Marka Zygmanowskiego.

II miejsce zajął Bartosz Gurgurewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie, a III miejsce praca Pauliny Sierackiej ze Szkoły Podstawowej w Goniembicach.

Komisja przyznała wyróżnienia dwóm uczennicom: Aleksandrze Urbanowskiej ze Szkoły Podstawowej w Goniembicach i Nadii Walkowiak ze Szkoły Podstawowej w Dąbczu.

Nagrody dla zwycięzców ufundował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lesznie oraz Starostwo Powiatowe w Lesznie. Za zajęcie I miejsca był to rower oraz kask, za zajęcie II i III miejsca oraz dla wyróżnionych, kaski rowerowe.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6