Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Tego typu nagrania regularnie wpływają do Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Tym razem za całkowitą bezmyślność i brak wyobraźni na przejeździe kolejowym został ukarany 22-letni kierowca volkswagena. Jego zachowanie zarejestrowała samochodowa kamerka.

Pod koniec października br. do policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lesznie wpłynęło nagranie, zarejestrowane przez samochodową kamerkę jednego z kierowców na ul. Święciechowskiej w Lesznie. Na zapisie widać pojazd, który zatrzymał się przed strzeżonym przejazdem kolejowym na widok wyświetlanego na sygnalizatorze czerwonego światła. W trakcie zamykania kolejowych szlabanów na przejazd wjeżdża rozpędzony osobowy volkswagen, który mknie lewym pasem, w kierunku miasta, ignorując wszelkie przepisy i sygnały ostrzegawcze.

Policjanci ustalili, że kierującym samochodem był 22-letni mieszkaniec Leszna. Mężczyzna został już ukarany maksymalną wysokością mandatu za niestosowanie się do sygnalizatora świetlnego.

Ignorancja przepisów i zasad bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych jest dość powszechnym zjawiskiem, dlatego policjanci cyklicznie prowadzą w tym miejscach działania zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa w rejonie przejazdów. Natomiast PKP regularnie przesyła do leszczyńskiej Policji nagrania rejestrowane przez kolejowy monitoring, w celu wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec bezmyślnych kierowców – ryzykantów.

 

Monika Żymełka

Film leszno-przejazd-www.mp4

Pobierz plik leszno-przejazd-www.mp4 (format mp4 - rozmiar 2.68 MB)