Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży zaczepu automatycznego od ciągnika rolniczego. Przedmiot warty prawie 3 tysiące złotych został odzyskany przez policjantów i zwrócony właścicielowi. 29-letniemu sprawcy kradzieży grozi do 5 lat więzienia.

W miniony poniedziałek, 23 maja br. w godzinach rannych leszczyńska Policja została powiadomiona przez właściciela ciągnika rolniczego, o tym że z jego pojazdu ktoś skradł automatyczny zaczep warty prawie 3 tysiące złotych. Ciągnik zaparkowany był na terenie miejscowości Kąkolewo.

Policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili, że związek z tą kradzieżą ma 29-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Jak się okazało młody mężczyzna pożyczył auto od swojego kolegi, a następnie pojechał nim dokonać kradzieży zaczepu. Skradziony przedmiot ukrył, na posesji właściciela samochodu, bez jego wiedzy.

25 maja br. śledczy ogłosili podejrzanemu zarzut kradzieży. Sprawca przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć w jakim celu skradł zaczep. Skradzione mienie odzyskano i zwrócono właścicielowi. Teraz 29-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

 

Monika Żymełka