Starszy sierżant Leszek Ratajczak zginął na służbie 13 lat temu. Leszku na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci!

STARSZY SIERŻANT LESZEK RATAJCZAK

 

ur. 1978r. - zm. 2010r.


Dzielnicowy Rewiru Dzielnicowych w Lipnie

Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie

Służbę w Policji rozpoczął 28 grudnia 2000 r. na stanowisku kursanta Ogniwa i Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Sekcji Prewencji KMP w Lesznie.

W 2007 r. został mianowany na stanowisko dzielnicowego rewiru dzielnicowych Sekcji Prewencji w Lipnie, a następnie Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

Był policjantem sumiennym, zdyscyplinowanym i zaangażowanym w realizację zadań służbowych. Należał do policjantów odważnych i bezkompromisowych. Jako dzielnicowy rewiru dzielnicowych w Lipnie często współpracował z lokalną społecznością, co przekładało się bezpośrednio na ujawnianie sprawców przestępstw i wykroczeń. Za osiągane wyniki w służbie był wielokrotnie wyróżniany nagrodami pieniężnymi przez Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie i Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

7 kwietnia 2010 r. około godziny 19.00 w miejscowości Lipno na drodze krajowej nr 5 starszy sierżant Leszek Ratajczak podczas wykonywania obowiązków służbowych, wyjeżdżając z terenu posesji oznakowanym radiowozem, został uderzony w lewy bok pojazdu przez kierującego motocyklem, który jechał ul. Leszczyńską w kierunku Leszna. W wyniku odniesionych obrażeń policjant zmarł.