Leszczyńscy policjanci wspólnie z motocyklistami z „Bikers Legion Leszno” symbolicznie otwarli tegoroczny sezon motocyklowy. Odbyło się to podczas sobotniej akcji „Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie”.

Można powiedzieć, że to już wieloletnia tradycja. Leszczyńscy policjanci i motocykliści co roku, wiosną, w symboliczny sposób otwierają sezon motocyklowy podczas wspólnej akcji na drodze pod nazwą „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. W trakcie tego wspólnego patrolu policjanci zatrzymują kierujących samochodami, po czym wspólnie z motocyklistami przypominają im o wzmożonym w okresie wiosenno – letnim ruchu jednośladów. Jednocześnie przypominają o konieczności spoglądania w lusterka samochodowe i sygnalizowania z odpowiednim wyprzedzeniem zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Motocykliści zwracają uwagę kierującym samochodami, aby swoim stylem jazdy nie zmuszali kierującego jednośladem do nagłego hamowania, co może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem.

Każdy z kierujących otrzymał w prezencie naklejkę z hasłem „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” oraz element odblaskowy.

Policjanci przypominają, że podstawą bezpieczeństwa na drodze jest stosowanie się do ograniczeń prędkości. To właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków z udziałem motocyklistów, a w dalszej kolejności nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Kierowcy pamiętajcie także o zasadzie ograniczonego zaufania i wzajemnym szacunku. Wszyscy chcemy dotrzeć bezpiecznie do celu!

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5
  • #6