Leszno świeci na niebiesko w Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu
Za chwilę niebo nad naszym miastem zyska niezwykły, niebieski blask. To nie tylko piękny widok, ale przede wszystkim ważny symbol. Oto co powinieneś wiedzieć o niebieskim Ratuszu i jego znaczeniu.
  1. 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu.
  2. Ratusz zostanie podświetlony na niebiesko, aby zwrócić uwagę na potrzeby osób z autyzmem.
  3. Na fasadzie budynku pojawi się laserowy napis: "Światowy Dzień Świadomości Autyzmu".
  4. Zachęcamy mieszkańców do okazania wsparcia i solidarności z osobami z autyzmem.

Kiedy wieczorem spojrzymy na niebiesko podświetlony Ratusz, niech będzie to dla nas przypomnienie o osobach z autyzmem, które są wśród nas. Ten gest ma na celu nie tylko zwrócenie uwagi na ich obecność i potrzeby, ale również promowanie akceptacji i zrozumienia. Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu, obchodzony na całym świecie od 2008 roku, staje się okazją do refleksji nad tym, jak możemy wspierać i integrować osoby z autyzmem w naszej społeczności.

"Nie pierwszy raz włączamy się w tę akcję. Uważam, że jest ważna i potrzebna, bo zwraca uwagę na istotną kwestię: szacunku wobec drugiego człowieka, a także jego roli w społeczeństwie - mówi Prezydent Łukasz Borowiak. - Osoby z autyzmem powinny być aktywnymi obywatelami naszego miasta, uczestniczyć w jego życiu i korzystać ze wszystkich przysługujących im praw. Ten symboliczny gest jest sygnałem, aby się nad tym zastanowić."

Włączenie się naszego miasta w obchody Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu to przesłanie do wszystkich mieszkańców, by pamiętali o otwartości, zrozumieniu i wsparciu dla osób z autyzmem. Niech niebieski blask Ratusza będzie przypomnieniem o tym, jak ważne jest budowanie społeczności przyjaznej dla wszystkich, bez względu na różnice.


Urząd Miasta Leszna