Piątka okazała się bezkonkurencyjna w leszczyńskim konkursie pierwszej pomocy

W Szkole Podstawowej nr 2 w Lesznie nie było miejsca na przypadek – liczyły się refleks, opanowanie i wiedza, która w prawdziwej sytuacji może komuś uratować zdrowie. Dziewięć drużyn z leszczyńskich podstawówek stanęło do rywalizacji, w której każda pomyłka kosztowała sporo, a każda dobra decyzja przybliżała do zwycięstwa. Najlepiej poradziła sobie „Piątka”, ale w tym konkursie ważny był nie tylko wynik.
- W szkolnych salach liczyły się spokój i szybkie decyzje
- Na podium stanęły Piątka, gospodarze i dwunastka
W szkolnych salach liczyły się spokój i szybkie decyzje
Podczas XIII Konkursu Pierwszej Pomocy uczniowie klas 5–8 musieli zmierzyć się z zadaniami, które wymagały nie tylko znajomości procedur, ale też opanowania pod presją. W szkole przygotowano dwa punkty kontrolne. W każdym z nich losowano pytania, a potem trzeba było przejść od teorii do działania, także w scenkach opartych na pozoracji wypadku.
To właśnie taki układ najlepiej pokazuje, czy młodzi uczestnicy potrafią zachować zimną krew, gdy nie ma czasu na zastanawianie się nad odpowiedzią. W pierwszej pomocy sama wiedza nie wystarcza – potrzebna jest jeszcze odwaga, by zareagować szybko i bez zawahania.
Na podium stanęły Piątka, gospodarze i dwunastka
Najlepszy wynik wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5. Tuż za nią uplasowali się gospodarze, czyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a trzecie miejsce zajęła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 12.
Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Polskiego Morza w Lesznie. Wsparcia udzieliły Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Lesznie oraz Policja w Lesznie. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Grzegorz Rusiecki.
na podstawie: Urząd Miasta Leszna.
Ostatnie Artykuły

Kręgle, żużel i teatr rozpisują Leszno na cały weekend

Silny i wesoły Blik czeka na dom, który dotrzyma mu kroku

Piątka okazała się bezkonkurencyjna w leszczyńskim konkursie pierwszej pomocy

W Dąbczu i okolicznych wsiach na kilka godzin zniknie woda po pracach na stacji

Leszno otwiera żłobek i nabór do szkół, a rodzice muszą działać już teraz

Odpady pod lupą we Włoszakowicach mieszkańcy usłyszą, jak nie przepłacać za śmieci

System zapisów do bezpłatnej pomocy prawnej znów działa w Lesznie

W Lesznie rusza konkurs, w którym dobry pomysł może zamienić się w realny biznes

Darmowy webinar pokaże, jak bezpiecznie sprzedawać i przetwarzać żywność

Uciekał przez Leszno, a sąd od razu zamknął pirata drogowego na miesiąc

GUS rusza z badaniem w Rydzynie – ankieterzy pojawią się w wylosowanych domach

Zeus rozkocha każdego od pierwszego wejścia na kolana i szuka domu

Leszno rozkwitło nad ulicami i ratuszem. W centrum pojawił się nowy wiosenny znak

