Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Pary, które dzieli spora różnica wieku wywołują spore emocje. Zwłaszcza, jeśli to kobieta w tym związku jest starsza. Jednak zazwyczaj to panowie są o wiele dojrzali od swoich partnerek... Niektórzy mają wiele zastrzeżeń do takich układów. Czy taki związek zawsze wiąże się z czystym wyrachowaniem. Dlaczego młode kobiety decydują się na spędzenie życia z o wiele starszym partnerem?

Wzajemna fascynacja

Nie bez powodu mawia się, że przeciwieństwa się przyciągają. Młodą kobietę mogą pociągać doświadczenie życiowe przyszłego partnera. Jego dojrzałość. Mężczyzna o kilkanaście czy kilkadziesiąt lat starszy zupełnie inaczej podchodzi do życia niż jej rówieśnicy. Ma inne zainteresowania czy gust. Dlatego taki związek to ciekawa podróż dla obojga.

Panowie w średnim wieku przy zdecydowanie młodszych partnerkach młodnieją. Zaczynają bardziej dbać o swoje zdrowie i kondycję. Zwłaszcza jeśli mają w perspektywie wychowywanie małych dzieci. Późne ojcostwo to  bardzo dobry motor do działania.

Starszy partner życiowy to też perspektywa stabilizacji. Nie tylko finansowej. Ale i ona zapewne ma znaczenie. Młoda kobieta wchodzą w związek ze starszym partnerem liczy na to, że ten da jej oparcie. Zapewni byt. A zatem ona będzie mogła skupić się na innych celach. Na przykład na wychowaniu dzieci. To mężczyzna zapewni rodzinie odpowiedni status materialny.

Wzajemna fascynacja, czyli o relacjach damsko-męskich

A zatem nie będą musieli borykać się z takimi kłopotami, jak kredyt hipoteczny czy skąd wziąć na nowy samochód. Oboje będą mogli się skupić na budowaniu swojego związku. Czy takie rozwiązanie jest uczciwe? Tak. O ile oboi partnerzy się na to godzą i ich zamiary są  całkowicie szczere.

Mawia się  też, że dojrzalsi panowie są lepszymi ojcami. Wpływ na to ma ich doświadczenie życiowe. Można bez większego problemu zauważyć różnicę między wychowaniem dzieci, kiedy tata ma lat trzydzieści i czterdzieści kilka czy pięćdziesiąt lat.  W tym wieku mężczyźni zazwyczaj maja już ustabilizowaną pozycję zawodową i finansową. Dlatego mogą skupić się na budowaniu relacji z dziećmi. Dodatkowo do wielu spraw podchodzą zdecydowanie mniej emocjonalnie niż młodsi panowie... Jak to mawiają w spokoju siła.

A co się dzieje kiedy to kobieta jest starsza?

Związek dojrzałego mężczyzny i młodej kobiety budzi pewne kontrowersje, ale w zasadzie nikogo specjalnie nie dziwi. Natomiast ogromne kontrowersje budzi związek starszej kobiety i młodego mężczyzny. Wystarczy tutaj spojrzeć na francuską parę prezydencką. Ich małżeństwo było szeroko komentowane. A niektóre opinie były wręcz wulgarne...

Dlaczego panom można więcej?

Po pierwsze takie związki nie były dość powszechne. Po drugie w tym przypadku sporą rolę odgrywa biologia, a ta niesyty nie jest dla płci pięknej zbyt łaskawa. Pnie wcześniej się starzeją, mają cieńszą skórę, a więc zmarszczki są u nich zdecydowanie  bardziej widoczne. Dodatkowo dochodzi kwestia posiadania potomstwa. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zajście ciążę po trzydziestym piątym roku życia może być bardzo trudne.

Dodatkowe informacje

Chcesz nauczyć się skutecznego uwodzenia? Wejdź na stronę https://www.uwodzenie.org/ i sprawdź wiele interesujących informacji