W ramach akcji "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji", która odbyła się w dniach 15 i 17 stycznia br. na wielkopolskich drogach, policjanci przeprowadzili działania w celu egzekwowania przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypominano kierowcom o zagrożeniach wynikających z nadmiernej prędkości, która jest najczęstszą przyczyną wypadków.

W trakcie dwóch dni, 15 i 17 stycznia br.  leszczyńscy policjanci wzięli udział w wojewódzkiej akcji "PRĘDKOŚĆ - Zero Tolerancji". W tym czasie funkcjonariusze  prowadzili wzmożone kontrole pod kątem bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drodze. Celem tych działań było przypomnienie kierowcom o tym, że prędkość pojazdu należy bezwzględnie dostosować do warunków panujących na drodze i do obowiązujących ograniczeń. Jest to jeszcze bardziej aktualne w okresie zimowym, kiedy warunki na drodze zmieniają się bardzo szybko. Niska temperatura nad ranem, śnieżna aura, czy szybko zapadający zmierzch, przy nadmiernej prędkości, sprzyja powstawaniu niebezpiecznych sytuacji.

Podsumowując wyniki akcji, skontrolowano blisko 80 pojazdów ujawniając ogółem 62 wykroczenia, w tym 33 związane z przekroczeniem prędkości.

Statystyki pokazują że pomimo wielokrotnych policyjnych apeli skierowanych do kierowców dotyczących rozwagi i ograniczania prędkości, nadal na drodze znajdują się osoby, które świadomie łamią obowiązujące przepisy, narażając tym samym siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, że okres zimowy jest bardzo trudnym i wymagającym czasem dla kierowców. Dlatego konsekwentne i świadome przestrzeganie przepisów jest kluczowe dla wspólnego bezpieczeństwa na drodze.