Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Podjęcie decyzji dotyczącej tego, w jakim stylu urządzimy dane pomieszczenie, nie jest prostym wyzwaniem. Jeżeli dzielimy lokum z innymi osobami, to musimy porozumieć się w tej kwestii i dokonać takiego wyboru, który spełni oczekiwania wszystkich. Istnieją trzy takie style, które warto brać pod uwagę podczas aranżowania przestrzeni w salonie. Jest to styl klasyczny, nowoczesny oraz eklektyczny. 

Jak urządzić salon?

Na to pytanie chciałoby się odpowiedzieć bardzo prosto – przytulnie i funkcjonalnie. Ale co to właściwie oznacza? Dzieląc daną przestrzeń, należy pamiętać o tym, że każdy z domowników ma nieco inne potrzeby. Może zależy nam na miejscu na rozwijanie swoich pasji? Albo na kąciku, w którym będziemy spędzać czas wspólnie, ale przed telewizorem? Stwórzmy listę mebli, które koniecznie trzeba zakupić oraz tych, które pozostają opcjonalne – np. barek, witryna czy ogromna biblioteczka. Jeżeli szukasz inspiracji, już teraz zajrzyj na stronę https://zona-design.pl/meble/do-salonu/.

Salon klasyczny

Jeżeli kochamy styl klasyczny, to zapewne marzymy, aby w naszym salonie znalazło się miejsce na kominek albo przynajmniej niewielki portal imitujący właśnie ten ciekawy element wnętrza. Meble w takim domu czy mieszkaniu zachwycają, ale jednocześnie nie przytłaczają. Nie brakuje tutaj naturalnych materiałów typu drewno. Styl klasyczny jest jednym najbezpieczniejszych i ciekawych sposobów na urządzenie salonu. Sprawdzą się tutaj przeszklone witryny, barki na alkohol czy duże kanapy z poduszkami. 

Salon nowoczesy, klasyczny czy eklektyczny?

Salon nowoczesny 

Idealną odpowiedzią na styl klasyczny jest wersja nowoczesna. Nie każdy pokocha ten minimalizm i prostotę. Wybierane do takiego wnętrza meble i dodatki wyróżnia często geometryczna precyzja. Króluje wykończenie na wysoki połysk, sprawiające, że pomieszczenie wydaje się jeszcze większe – a zaznaczyć warto, że już wcześniej zaskakiwało swoim rozmiarem ze względu na niewielką liczbę mebli. Zazwyczaj styl nowoczesny kojarzy się nam z jasną paletą barw. Mogą być to bardzo proste, jednolite zestawy mebli modułowych, które przyciągają uwagę błyszczącymi frontami, najczęściej takimi w kolorze bieli. Ogromną rolę odgrywa tutaj oświetlenie – wielopunktowe, dobrze rozmieszczone i idealnie doświetlające każdy kąt.

Salon eklektyczny

W ostatnim czasie styl eklektyczny stał się niezwykle popularny. Dlaczego? Coraz częściej odchodzi się od urządzania pomieszczeń wedle jednego schematu, ponieważ z czasem zmieniają się nasze upodobania i potrzebujemy zmian. Zamiast więc wymieniać wszystkie meble, możemy wymienić tylko część, gdyż eklektyzm opiera się na tym, że opieramy się na różnorodności. Łączymy ze sobą meble i dodatki, które, jakby się mogło wydawać, nie będą pasować w takim zestawieniu. Nie ma przeszkód, aby w salonie urządzonym w stylu eklektycznym zestawić skandynawską biel z ludwikowską sofą i industrialnym oświetleniem.  

Natomiast nie można powiedzieć, że eklektyzm jest nieprzemyślany i bardzo chaotyczny. Wręcz przeciwnie – często to właśnie tutaj trudniej jest stworzyć doskonałe połączenia, niż zakupić dodatki pasujące wyłącznie do jednego stylu. Dlatego warto znaleźć motyw przewodni lub przynajmniej skorzystać z jednej palety kolorów.