Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Plaża, woda, policyjna motorówka, w takiej scenerii odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi wypoczywającymi nad Jeziorem Łoniewskim. Uczestnicy koloni mieli okazję wziąć udział w pogadance, między innymi dotyczącej bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

W minionych dniach profilaktyk społeczny z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie i dzielnicowy z Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej zorganizowali spotkanie z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Jana Pawła II we Wrocławiu. Dzieci w ramach zorganizowanej koloni wypoczywają w regionie leszczyńskim nad Jeziorem Łoniewskim.

Spotkanie mundurowych z wczasowiczami odbyło się na plaży głównej w Osiecznej. Dzielnicowy na spotkanie przybył policyjną motorówką, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci, szczególnie chłopców. Stermotorzysta zaprezentował swój wodny radiowóz, pokazał jego wyposażenie i omówił przeznaczenie.  

W dalszej kolejności spotkania, które odbyło się na plaży, rozmawiano o bezpiecznym wypoczynku nad wodą i w miejscu zamieszkania. Przypomniano uczestnikom koloni o jakich zasadach korzystania z wody nie mogą zapominać. Zawsze podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą mundurowi zwracają uwagę na stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się na rowerze, rolach i hulajnodze.

Tego typu spotkania latem organizowane są w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i podczas nich promowany jest konkurs plastyczno – filmowy ”Artystyczny przeWodnik”.

 

Monika Żymełka

 

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4