Policjanci z Leszna zatrzymali sprawców włamania do domu w budowie i odzyskali całość skradzionych elektronarzędzi wartych prawie 35 tysięcy złotych. Sprawcami okazali się być mieszkańcy powiatu kościańskiego. Jeden z nich posiadał także narkotyki. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

7 lutego br. leszczyńska Policja została powiadomiona o kradzieży z włamaniem do domu w budowie w miejscowości Strzyżewice. Sprawcy po wyważeniu drzwi tarasowych weszli do wnętrza budynku, a następnie skradli znajdujące się tam elektronarzędzia i sprzęt budowlany w postaci m.in. wkrętarek, szlifierek i młotowiertarek. Łączna wartość skradzionych przedmiotów została wyceniona na kwotę prawie 35 tysięcy złotych.

Policjanci szybko ustalili, kto był sprawcą tego przestępstwa. Już w dwa dni po jego dokonaniu, funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby mające związek z tym włamaniem. To mieszkańcy powiatu kościańskiego, w wieku od 29 do 41 lat.

Podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych policjanci znaleźli u 33-latka narkotyki w postaci blisko 150 gramów metamfetaminy. Ponadto policjanci odzyskali całość skradzionych elektronarzędzi, które zostały już zwrócone właścicielowi.

Podejrzani usłyszeli zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, a 33-latek dodatkowo posiadania narkotyków. Właśnie wobec niego Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania terytorium RP. Wszystkim podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

 

Monika Żymełka


 

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4