Leszczyńscy policjanci zatrzymali trzech sprawców kradzieży samochodowych katalizatorów. To obywatele Gruzji w wieku od 27 do 32 lat. W trakcie jednej nocy odcięli i skradli dwa układy wydechowe od osobowych samochodów, warte kilkanaście tysięcy złotych. Zostali aresztowani na okres 3 miesięcy.

W nocy z 20 na 21 kwietnia br. w Lesznie na parkingach sąsiadujących ze sobą osiedli mieszkaniowych doszło do dwóch kradzieży. Sprawcy z zaparkowanych tam samochodów marki toyota odcięli nieustalonym narzędziem dwa katalizatory. Ich łączna, wstępnie wyceniona przez pokrzywdzonych, wartość wyniosła kilkanaście tysięcy złotych.

Policjanci ustalili tożsamość sprawców tych przestępstw. To obywatele Gruzji w wieku od 27 do 32 lat. W miniony weekend zostali zatrzymani na terenie Leszna. Śledczy ogłosili im dwa zarzuty kradzieży. Policjanci odzyskali skradzione katalizatory. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone, że ilość zarzutów ogłoszonych podejrzanym ulegnie zwiększeniu.

24 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury zastosował wobec wszystkich podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Monika Żymełka