Profilaktyk społeczny leszczyńskiej Policji i dzielnicowy spotkali się z obywatelami Ukrainy zamieszkującymi na terenie Leszna. Celem spotkania było zwiększenie świadomości na temat przepisów obowiązujących w Polsce oraz zwiększenie bezpieczeństwa obcokrajowców.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Fundacji Leszno dla Ukrainy w Lesznie przy ul. Słowiańskiej 10. Wzięło w nim udział kilkunastu obywateli Ukrainy, których sytuacja związana z konfliktem zbrojnym zmusiła do emigracji. W Lesznie znaleźli schronienie i pomoc.

W ramach regularnej współpracy leszczyńskiej Policji i fundacji na spotkanie przybyli sierż. szt. Kinga Sobiak – profilaktyk społeczny leszczyńskiej Policji oraz st. sierż. Patryk Maławski - dzielnicowy z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie.

Rozmawiano o problemie jakim jest handel ludźmi, jakie stosować zasady, aby nie stać się ofiarą tego typu przestępczości i gdzie ewentualnie szukać pomocy. Mundurowi uwrażliwili uczestników spotkania w tematyce właściwego sprawowania opieki nad osobami małoletnimi, konsekwencjami nietrzeźwości podczas sprawowania nadzoru nad dziećmi. Policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji profilaktycznej „Jednośladem bezpiecznie do celu” poinformowano o przepisach dotyczących rowerzystów i motocyklistów. Wyjaśniono znaczenie wybranych znaków drogowych, w szczególności tych znajdujących się w rejonach dróg pieszo - rowerowych.

W kontekście zbliżających się wakacji policjanci apelowali o właściwe zabezpieczenie mieszkań, domów oraz rowerów. W okresie urlopowym sprawcy kradzieży i włamań uaktywniają się. Poruszono także tematykę sprawowania opieki i obowiązków wynikających z posiadania psa.

 

Monika Żymełka


 

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4