O tym, że używanie tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono stanowi przestępstwo przekonał się 29-letni mieszkaniec Góry. To nowy przepis karny, który wszedł w życie 1 października br. Teraz podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

27 października br. około godz. 13.00 policjant ruchu drogowego pełniący służbę w centrum Leszna, zauważył samochód marki BMW, nie posiadający przedniej tablicy rejestracyjnej. Na ten widok policjant postanowił skontrolować pojazd. W trakcie sprawdzeń okazało się natomiast, że z tyłu pojazdu znajdowała się tablica rejestracyjna z wyróżnikiem LZ - od pojazdu innej marki zarejestrowanego w Zamościu w województwie lubelskim.

Od 1 października br. zabór tablicy rejestracyjnej lub użycie tablicy rejestracyjnej pojazdu mechanicznego nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono stanowi przestępstwo z art. 306c kodeksu karnego.

29-letni mieszkaniec Góry, po policyjnej kontroli usłyszał zarzut popełnienia „nowego” przestępstwa, nie potrafiąc rozsądnie wytłumaczyć powodu jazdy samochodem z niewłaściwym oznakowaniem. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Monika Żymełka