Leszczyńscy policjanci jak co roku wzięli udział w Dniu Seniora, który odbył się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Lesznie. Tym razem ogólnopolska kampania informacyjna odbyła się pod hasłem „Senior Manager ds. własnego bezpieczeństwa”.

20 listopada br. w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lesznie odbyły się obchody Dnia Seniora pod hasłem „Senior Manager ds. własnego bezpieczeństwa”. To coroczna ogólnopolska akcja, w której na zaproszenie ZUS w Lesznie biorą udział także leszczyńscy policjanci. Oprócz mundurowych z zaproszenia skorzystali pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lesznie oraz Narodowego Funduszu Zdrowia z Delegatury w Lesznie.

Interesanci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lesznie mogli porozmawiać z przedstawicielami wspomnianych instytucji o szeroko rozumianym bezpieczeństwie i zdrowiu. W policyjnym stoisku eksperckim seniorzy - choć nie tylko - mogli usłyszeć podstawowe porady o zabezpieczaniu mieszkania przed włamaniem, zachęcano ich do bezgotówkowego obrotu pieniężnego, ostrzegano przed różnego rodzaju oszustami oraz uwrażliwiano na kontakty z osobami obcymi. Przypominano interesantom o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Ponadto przy pomocy aplikacji Moja Komenda i w ramach akcji „Poznaj ich numery i nie daj się oszukać” zanotowano seniorom dane kontaktowe do dzielnicowych z ich rejonu zamieszkania.

Rozmawiano także o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, wręczając kamizelki odblaskowe, jednocześnie przypominając istotę korzystania z elementów odblaskowych.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3
  • #4
  • #5