Współpraca policjantów z kilku wydziałów oraz ich wnikliwa praca doprowadziła do zatrzymania mężczyzny kradnącego mosiężne wazony z cmentarnych nagrobków. Mógł mieć związek z ponad setką kradzieży w regionie leszczyńskim. Mowa o 36-letnim mieszkańcu województwa lubuskiego. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Od połowy października br. do leszczyńskiej Policji docierały informacje o kradzieżach mosiężnych wazonów z cmentarnych nagrobków. Kradziono je na cmentarzach w Lesznie oraz w całym powiecie leszczyńskim. Początkowo policjanci myśleli, że ma to związek z „zamówieniami” złożonymi przed Dniem Wszystkich Świętych. Jednak wazony ginęły także w listopadzie.

W ustalenie sprawcy tych bulwersujących kradzieży zaangażowali się policjanci z różnych wydziałów. Ostatecznie ta współpraca doprowadziła do zatrzymania mężczyzny mającego z nimi związek. Miała to miejsce 24 listopada br. na terenie Leszna. Policjanci z rana zatrzymali 36-latka z województwa lubuskiego. W chwili ujęcia w bagażniku swojego samochodu posiadał kilka wazonów skradzionych poprzedniej nocy na cmentarzu w Górce Duchownej.

Tego samego dnia śledczy wstępnie ogłosili podejrzanemu pięć zarzutów kradzieży cmentarnych wazonów wartych prawie 5 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się do ich dokonanie i złożył wyjaśnienia. Prawdopodobnie ma on związek z ponad setką podobnych kradzieży na terenie nekropolii w Lesznie i powiecie leszczyńskim. Skradzione przedmioty sprzedawał w punktach skupu złomu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Leszczyńscy policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, którym w ostatnich tygodniach z rodzinnych cmentarnych nagrobków skradziono wazony wykonane z mosiądzu. Kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 47 77 31 611 lub sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego KMP Leszno - 47 77 31 600.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3