Leszczyńscy policjanci w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej „Świeć przykładem” rozdawali mieszkańcom naszego regionu kamizelki odblaskowe. Oczywiście wszystko w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów poruszających się drogą nie tylko po zmroku.

Jej zadaniem jest sygnalizowanie obecności człowieka w miejscach i sytuacjach mogących powodować zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkownika drogi. Posiadania kamizelki lub jakiegokolwiek elementu odblaskowego zwiększa widoczność pieszego lub rowerzysty do około 150 metrów. W takim przypadku kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję, a zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie, a nawet życie.

Pieszy ubrany w ciemne kolory, po zmroku staje się całkowicie niewidoczny. Jego bezpieczeństwu nie sprzyjają w porze jesienno - zimowej szybko zapadający zmrok oraz niekorzystne warunki atmosferyczne.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz przypomnienia wspomnianych korzyści z noszenia elementów odblaskowych policjanci po zmroku rozdawali kamizelki odblaskowe. Obdarowane zostały szczególnie te osoby, które były mało widoczne na drodze. Działania odbyły się w ramach akcji „Świeć przykładem” .

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3