Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Czego nie wiesz o dzisiejszych firmach pożyczkowych?

Polski sektor takich rozwiązań, jak szeroko rozumiane pożyczki krótkoterminowe oraz inne warianty pożyczek pozabankowych od dobrych kilku lat rozwija się w tempie, o którym na przykład dzisiejsze banki mogą jedynie pomarzyć. Cyfry obrazujące tempo progresu firm pożyczkowych co roku sięgają limitów rzędu 20 procent.

Warto jednak zaznaczyć, że obecna sytuacja na rynku firm pożyczkowych, a więc rozwój tego sektora może być rozpatrywana w kategoriach nie tylko ilościowych, lecz również jakościowych. To, co ulega zmianie, to bowiem nie tylko dochody oraz zyski firm z sektora pożyczkowego lub też liczba klientów, którzy co roku korzystają z usług tego rodzaju podmiotów.

Możemy tutaj mówić również o naprawdę daleko idącym rozwoju oferty rodzimych firm pożyczkowych, oferty, która sukcesywnie staje się coraz bogatsza, coraz bardziej zróżnicowana, coraz atrakcyjniejsza oraz coraz lepiej dopasowana do oczekiwań, potrzeb i preferencji współczesnego konsumenta.

Wszyscy zapewne znamy pewne podstawowe fakty dotyczące oferty dzisiejszych firm pożyczkowych. Wiadomo więc na przykład, że niemal powszechny charakter ma obecnie możliwość zaciągnięcia pierwszej pożyczki w danej firmie "za darmo", czyli przy Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania wynoszącej dokładnie 0 procent. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że tego rodzaju promocje dotyczą coraz częściej nie tylko takich produktów, jak popularne chwilówki, czyli pożyczki krótkoterminowe, ale również długoterminowych pożyczek ratalnych?

Postarajmy się więc nieco bliżej przyjrzeć kilku mniej znanym faktom dotyczącym oferty współczesnych instytucji pożyczkowych.

Czego nie wiesz o dzisiejszych firmach pożyczkowych?

1. Nie trzeba posiadać konta, aby zaciągnąć pożyczkę

Brzmi absurdalnie w dobie niemal stałej obecności internetu? A jednak. Wielu klientów z rozmaitych względów nie chce, aby pieniądze pochodzące z pożyczki trafiły na ich konto bankowe albo też na przykład nie posiada rachunku bieżącego w żadnym z polskich banków. Dla takich klientów firmy pozabankowe oferują pożyczki krótkoterminowe z możliwością wypłaty poprzez czek GIRO, czyli z całkowitym pominięciem systemu bankowego.

2. Promocje to nie tylko "darmowa pierwsza pożyczka"

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że nowoczesne firmy pożyczkowe nie ograniczają oferty swoich promocji jedynie do pierwszej pożyczki przy RRSO równym 0%. Klienci mogą również liczyć na różnego rodzaju programy lojalnościowe, które bardzo często pozwalają znacząco zmniejszyć koszty pożyczek w danej firmie a oprócz tego dają dostęp do innych ciekawych rozwiązań.

3. Sprawdzanie BIK czy KRD nie zawsze oznacza dyskryminację zadłużonych klientów

Jak wiadomo, w praktyce po prostu nie istnieją instytucje pożyczkowe(nie mylić z parabankami), które nie przeprowadzają żadnej weryfikacji zdolności kredytowej poszczególnego klienta. Jednym z etapów takiej procedury jest oczywiście sprawdzenie baz, takich jak Biuro Informacji Kredytowej czy też różne Biura Informacji Gospodarczej. Nie zawsze jednak oznacza to brak możliwości zaciągnięcia pożyczki dla osoby, która np. posiada zadłużenie. Wszystko zależy od indywidualnej polityki, jaką w tej kwestii prowadzi dana instytucja pożyczkowa.

Dodatkowe informacje

Zobacz oferty pożyczek krótkoterminowych na stronie https://centrumpozyczek24h.pl/ - Centrum Pożyczek 24h, porównywarka ofert chwilówek