Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Policjanci leszczyńskiej drogówki regularnie docierają do gminy Wijewo kontrolując prędkość z jaką poruszają się kierowcy drogami tego regionu. To efekt między innymi naniesionych punktów przez mieszkańców gminy na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W miniony piątek (5 lipca br.) policjanci Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie kontrolowali w gminie Wijewo z jaką prędkością poruszają się kierowcy po lokalnych drogach. Do znajdujących się w regionie ośrodków wypoczynkowych i domków letniskowych przybywa wielu letników, a ruch na drogach jest spory. Policjanci mając na celu zwiększenie bezpieczeństwa drogowego regularnie docierają do miejscowości wypoczynkowych. Robią to także w odzewie na punkty nanoszone przez mieszkańców na Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie niejednokrotnie wskazywane jest przekraczanie dozwolonej prędkości.

Efektem piątkowej służby jest między innymi zatrzymanie przez policjantów ok. godz. 16.35 w Wijewie na ul. Zachodniej kierującego samochodem marki BMW, 34-letniego mieszkańca gminy Wijewo, który w terenie zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość to 50km/h kierował z prędkością 118km/h. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 68km/h!!! Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres 3 miesięcy i ukarali go mandatem karnym.

Monika Żymełka