Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Komenda Miejska Policji w Lesznie otrzymała nowy radiowóz. Pojazd zakupiony ze środków lokalnych samorządów i budżetu państwa będzie służył zwiększeniu bezpieczeństwa w naszym regionie.

21 listopada br. na rynku w Święciechowie odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionego oznakowanego radiowozu Kia Sportage. Samochód został zakupiony w systemie 50:50, w połowie ze środków finansowych Komendy Głównej Policji, a w połowie dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz Starostwa Leszczyńskiego oraz Gminy Święciechowa.

Udział w spotkaniu wzięli: Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak, władze powiatu leszczyńskiego ze Starostą Leszczyńskim Jarosławem Wawrzyniakiem na czele oraz władze samorządowe gminy Święciechowa, któremu przewodniczył wójt Marek Lorych. 

Komendant Miejski Policji w Lesznie podziękował za finansowe wsparcie oraz za współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu leszczyńskiego.

W dalszej kolejności nastąpiło symboliczne przekazanie kluczyków oraz uroczyste poświęcenie radiowozu, który już patroluje ulice gminy Święciechowa. 

 

Daria  Żmuda