Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Uhonorowanie najlepszych policyjnych sportowców na stałe weszło do kalendarza imprez organizowanych pod koniec każdego roku przez Komendę Główną Policji. Tym razem - z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej - wyróżniono stu policjantów i pracowników Policji, którzy osiągnęli poziom mistrzowski w wybranych przez siebie dyscyplinach. Wśród nich znaleźli się także policjanci z Leszna - I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Szymon Sędzik i st. sierż. Łukasz Wróbel.

22 listopada br. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się uroczystość, podczas której Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Krasiński wyróżnili stu najlepszych policyjnych sportowców. Gala odbyła się w roku obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej oraz setnego jubileuszu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Wśród zaproszonych gości znalazło się wiele znamienitych osób, przede wszystkim ze ze świata sportu. Natomiast wśród 100 wyróżnionych - dwóch policjantów z Leszna – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Szymon Sędzik oraz st. sierż. Łukasz Wróbel. Podinsp. Szymon Sędzik od około roku pełni funkcję zastępcy kierownika reprezentacji Polskiej Policji w kolarstwie, natomiast st. sierż. Łukasz Wróbel - na co dzień pełniący służbę w Zespole Dyżurnych leszczyńskiej Policji - od kilkunastu lat pasjonuje się bieganiem.

Obaj Panowie są w składzie reprezentacji sportowej Polskiej Policji - jeden w kolarstwie, drugi w lekkoatletyce. Na swoim koncie mają wiele osiągnięć sportowych na arenie krajowej i międzynarodowej.

Podczas gali na ekranie prezentowano krótkie informacje o każdym z wyróżnionych, a osiągnięcia mogły budzić prawdziwy podziw, gdyż wśród wyróżnionych byli także mistrzowie świata i Europy.

Policyjnym sportowcom podziękował Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Krasiński oraz podinsp. Andrzej Szary z Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów.

Podczas gali wyróżniono również też czwórkę policyjnych raperów, którzy niedawno nagrali teledysk do utworu "Dumny z bycia psem". W ciągu niewielu dni osiągnął liczbę ponad 800 tys. wyświetleń. Nagrali go w czasie wolnym od służby, ale przekazują w nim treści popularyzujące zawód policjanta widziany oczami funkcjonariuszy pełniących najcięższą służbę na ulicach polskich miast i wsi. Ewentualny dochód przekazują na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Na koniec wszyscy obecni wysłuchali recitalu piosenkarki Magdaleny Tul, znanej m.in. z telewizyjnego programu "Jaka to melodia". 

źródło: KGP

wykorzystano materiały z oficjalnej strony PKOL

Fot.:  KMP Leszno, ZP CBŚP oraz Andrzej Chyliński, Jacek Herok BKS KGP oraz Marek Krupa Gabinet KGP