Po rocznej przerwie w bieganiu postanowił wziąć udział w Letnim Biegu Piastów w Jakuszycach. Zajął II miejsce open na dystansie ultra – 50km. Mowa o st. sierż. Łukaszu Wróblu Pomocniku Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

To jego kolejny udział w Biegu Piastów. Dwa lata temu stanął na  drugim schodku podium w Jakuszycach. 29 sierpnia br. po rocznej przerwie w biegach znów zdecydował się na bieg na dystansie ultra – 50km. Na linii startu stanęło około 450 zawodników. W dobie panującej pandemii startowali w grupach po około 150 osób z zachowaniem środków ostrożności.

Jak mówi sam Łukasz Wróbel trasa szlakami Gór Izerskich była urokliwa, ale miała dużo długich odcinków i podbiegów. Bieg można zaliczyć do bardzo szybkich.

Jednak zapał policjanta i szybkie przygotowania doprowadziły do zajęcia II miejsca open na dystansie ultra – 50km.

Serdecznie gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki za następne sukcesy!