Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Co zrobić z zepsutym zamkiem w drzwiach

Wielu z nas w którymś etapie życia spotkała się zapewne z problemem zepsutego zamku w drzwiach. Jest to sytuacja, która wymaga szybkiej i sprawnej reakcji, bo działający zamek zapewni nam bezpieczeństwo przed włamywaczami. Z tego powodu warto wiedzieć, jak należy postępować w przypadku zepsutego zamka w drzwiach lub wezwać ślusarze poznań.

Zepsuty zamek- co robić?

Do usterki tego typu należy podejść bardzo spokojnie. W pierwszej kolejności upewnijmy się, czy zamek rzeczywiście nie działa i czy używamy odpowiedniego klucza do otwarcia lub zamknięcia drzwi. Taka pomyłka może się zdarzyć, kiedy jesteśmy w biegu. Warto więc w pierwszej kolejności wyeliminować to niedopatrzenie. Najbezpieczniej jest wezwać profesjonalistę, bo działając na własną rękę, przy jednoczesnym braku odpowiednich umiejętności, możemy jeszcze pogorszyć sprawę. W sytuacji nagłej, kiedy nie ma czasu na pomoc profesjonalisty, bo spieszymy się do pracy, a drzwi nie mogą zostać otwarte, możemy spróbować zlokalizować źródło problemu, bo może okazać się, że usterka poważna nie jest.

Klamka, która opada

Częstą awarią jest opadająca klamka, którą musimy dociskać, by zamknąć drzwi. W tej sytuacji zwykle nie ma niczego skomplikowanego, bo oznacza, że klamka się poluzowała. Postarajmy się zidentyfikować miejsce poluzowania i dokręcić je. Zdarza się jednak, że przyczyna jest inna i że zużyła się sprężyna albo śruby- które mogą być także zbyt krótkie. W takich sytuacjach, jeśli potrafimy zlokalizować ten problem, możemy spróbować wymienić zużyte części- to niewielki koszt i nie są potrzebne tutaj specjalistyczne umiejętności.

Zobacz też artykuł na temat - Rodzaje zamków do drzwi zewnętrznych

Klucz, który nie chce się przekręcić

W wielu przypadkach problem jest nieco innej natury, bo polega na tym, że klucz po włożeniu do zamka nie chce się przekręcić. Tutaj możliwości może być kilka. Zwykle chodzi o dostające się wewnątrz zanieczyszczenia- kurz lub zaschniętą wodę. Rozwiązaniem tego problemu jest aplikacja do wnętrza odpowiedniego preparatu chemicznego. Ważne by nie był to smar, bo pogorszy tylko sprawę- złączy się z brudem i problem będzie jeszcze większy.

Jeśli okaże się, że to nie pomogło, być może chodzi o obluzowany zamek. Powinniśmy więc dokręcić go do drzwi, ewentualnie wymieniając przedtem śruby, jeśli okażą się zużyte.

Może także okazać się, że konieczna będzie wymiana wkładki W tym przypadku, jeśli nie czujemy się na siłach, powinniśmy wezwać ślusarza. W dużych miastach pogotowia zamkowe działają nawet całą dobę. Tak jest na przykład jeśli skorzystamy z usług ślusarza z miasta Poznań.