Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Sezon działkowy rozpoczął się na dobre. Niestety doświadczenia minionych lat pokazują, że wiosną na terenach rodzinnych ogródków działkowych dochodzi do różnego rodzaju kradzieży i włamań. Policja apeluje, aby dbać o własne mienie, być ostrożnym oraz we właściwy sposób zabezpieczać altankę i sprzęty ogrodowe.

Na terenie Leszna znajduje się 9 kompleksów rodzinnych ogrodów działkowych. Z obserwacji wynika, że sezon prac ogrodowych rozpoczął się na nich już na dobre. Działkowcy całe dnie spędzają na swoich ogrodach, przywożą nowe wyposażenie, sprzęty i narzędzia. Policja przekazuje kila wskazówek, jak zabezpieczyć się przed kradzieżą lub włamaniem:

- podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby kręcące się bez celu w okolicy,

- nie pozostawiać torebek, saszetek, biżuterii w widocznym miejscu,

- właściwie zabezpieczyć sprzęt ogrodniczy, elektroniczny i elektro-techniczny, który najczęściej pada łupem złodziei,

- zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi. Warto zrobić  fotografie wartościowych przedmiotów lub sprzętów, od których już nie posiadamy dokumentacji.

- starannie zabezpieczyć altanę, domek – wzmocnić drzwi, zamontować w nich atestowane zamki, rozważyć zamontowanie krat na oknach i drzwiach,

- o bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami – poznać się z nimi, wymienić  numerami telefonów i zwracać uwagę na wszelkie niepokojące sytuacje,

- regularnie kontrolować stan zabezpieczeń. Kilkudniowa nieobecność właściciela może zwrócić uwagę złodzieja i nakłonić do włamania.

- wszelkie zagrożenia, podejrzenia, niepokojące sytuacje należy na bieżąco zgłaszać Policji. Pomoc i radę można uzyskać od dzielnicowego, opiekującego się terenem, na którym działka się znajduje.

 

Poniżej podajemy dane kontaktowe do dzielnicowych, w których rejonach znajdują się poszczególne ogródki działkowe w Lesznie:

 

R.O.D. LESZCZYNKO, ul. Dożynkowa – Tama Kolejowa – st. sierż. Agata Skiba tel. 786-936-166 lub 516-952-396, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

R.O.D. BRATEK, ul. Chabrowa - st. sierż. Agata Skiba tel. 786-936-166 lub 516-952-396, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogrody Działkowe, ul. Kosmonautów - st. sierż. Agata Skiba tel. 786-936-166 lub 516-952-396, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

R.O.D. KOLEJARZ, ul. Dożynkowa - st. sierż. Agata Skiba tel. 786-936-166 lub 516-952-396, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

R.O.D. PRZODUJĄCY KOLEJARZ, ul. Spółdzielcza  - st. asp. Robert Lech, tel. 515-952-376 lub 786-936-181, mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

R.O.D. i. Króla Stanisława Leszczyńskiego, ul. Wolińska - st. asp. Robert Lech, tel. 515-952-376 lub 786-936-181, mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

R.O.D. GRZYBOWO, ul. Osiecka – mł. asp. Norbert Jędraszczyk, tel. 516-952-398, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

R.O.D. Międzylesie - mł. asp. Norbert Jędraszczyk, tel. 516-952-398, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ogródki działkowe, ul. Estkowskiego – asp. Marta Zdonek, tel. 516-952-404, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dzielnicowi pozostają pod wskazanymi numerami telefonów wyłącznie kiedy są w służbie. W czasie wolnym od pracy połączenie do dzielnicowego przekierowane zostaje do oficera dyżurnego leszczyńskiej Policji, który może przyjąć zgłoszenie lub wskazać, kiedy konkretny dzielnicowy będzie ponownie w służbie.