Przedszkolaki w wieku 5-lat spotkały się z dzielnicową st. sierż. Agatą Skibą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wspólnie rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie wakacji, a także o zawodzie policjanta.

Dzielnicowa z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie st. sierż. Agata Skiba odwiedziła  w ostatnich dniach dzieci w Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lesznie im. Bolka i Lolka. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i promocji serwisu edukacyjno – informacyjnego Pyrek.pl.

Policjantka poruszyła z przedszkolakami zagadnienia bezpiecznego zachowania się nie tylko nad wodą, ale także w miejscu zamieszkania i na drodze. Przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w kontaktach z nieznajomymi.

Dzielnicowa rozdała kolorowanki z postacią maskotki Wielkopolskiej Policji – Pyrka, które dzieci w trakcie pogadanki pokolorowały kredkami. Każde z nich otrzymało w prezencie element odblaskowy.

Dzieci były zachwycone możliwością wejścia do policyjnego radiowozu oraz obejrzenia z bliska wyposażenia każdego policjanta.

 

Monika Żymełka

  • #1
  • #2
  • #3