Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Leszno

Policjanci wzięli udział w warsztatach dotyczących kierunków rewitalizacji miasta Leszna. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówili stan bezpieczeństwa na Starym Mieście.

6 lipca br. w leszczyńskiej Stacji Biznes odbyło się spotkanie dotyczące kierunków rewitalizacji i wypracowania nowych projektów modernizacyjnych dla Starego Miasta Leszna. Udział w spotkaniu wzięli m.in. zaproszeni urzędnicy miejscy oraz mieszkańcy miasta. Na zaproszenie przybyli także Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Lesznie nadkom. Krzysztof Kubiak oraz Kierownik I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie asp. szt. Jakub Radoła. Gościem szczególnym był Pan Andrzej Brzozowy, ekspert ds. rewitalizacji miast Polski. Organizatorem spotkania był Referat Rewitalizacji Wydziału Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta Leszna.

Nadkomisarz Krzysztof Kubiak przedstawił uczestnikom stan bezpieczeństwa na terenie Starego Miasta oraz przypomniał o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – narzędzia, które za pośrednictwem lokalnej społeczności pomaga wskazać Policji rodzaj i skalę zagrożeń w poszczególnych rejonach. Mapa uwzględnia wybrane kategorie przestępstw, wykroczeń oraz zagrożeń, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każde naniesione zagrożenie wywołuję reakcję Policji. Aplikacje jednak nie służy do zgłaszania pilnych interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy zadzwonić na numer alarmowy 112.

 

Monika Żymełka

 

  • #1
  • #2